Tábor

Jak probíhá den na táboře

obrázek

Je půl osmé ráno a služba hlásí budíček. Služba, to je vždy jeden oddíl, který den pomáhá starat se o chod tábora. Služby se střídají, aby vše bylo spravedlivé a nikdo si nemohl stěžovat. Protáhnout se na krátké rozcvičce, vyčistit zuby, poklidit ve stanu a hurá na snídani! Chleba, rohlík, co je komu libo. Jen abych měl dost síly na všechny hry a aktivity alespoň do oběda. Po snídani se píská ranní nástup, na kterém se dozvíme, co budeme přes den dělat. A hurá na dopolední zaměstnání. To ne že bysme snad pracovali, ale dovídáme se spoustu zajímavých věcí z přírody a tábornického života. Jak správně vázat uzle, jak se dorozumívat morseovkou, jak správně připravit oheň, jak se vydat na cestu s buzolou a mapou nebo jak poznat obyvatele lesů a rostliny, kterých je všude spousta. Součástí jsou různé hry a poznávací soutěže, takže se člověk vůbec nenudí!

Protože se nic nemá přehánět, stihneme do oběda také jednu z her, která se započítává do CTH. To je zkratka pro celotáborovou hru, jejímž vítězem je ten oddíl, který za čtrnáct dní nastřádá nejvíc bodů ze soutěží dílčích, které jsou náplní všech dnů. Některé jsou běhací, u jiných zase musíme myslet a využívat znalosti, které jsme se naučily. Samozřejmě, že nám z toho pěkně vyhládne, takže se těšíme na oběd.

Po dobrém jídle dobrý odpočinek. A tak nechybí polední klid, při kterém odpočíváme, relaxujeme a když je hezky, tak se koupeme. A hurá, už je tady pošta z domova! Takže chvilku odpočinku můžu využít i k tomu, abych napsal odpověď, jak že se tu všichni máme.

Už se ale zase něco chystá. Další soutěž, která baví každého tak, že nikdo nechce skončit. Jenže když už víme, že nás čeká další a určitě přinejmenším stejně dobrá, rádi pokračujeme ve sbírání bodíků zase jinde. Celé odpoledne strávíme na louce a v lese, a tak nikomu nepřijde, že už je vlastně čas na večeři.

Zase nám kuchaři ukuchtili takovou dobrotu, že se snad ani nehnu. Do stanu se ale ještě dostanu a užívám si chvilky volna. Do večerky stihneme ještě spoustu her a srandy a když už se setmí, jdeme na kutě. Nejdřív ale vyčistit zuby a poslechnout si písničku na dobrou noc od našich vedoucích. A pak už se krásně spí, jako když vás do vody hodí...

Takhle nějak to tedy na táboře vypadá. Nejúžasnější na tom všem je ale to, že šlo o popis jednoho jediného dne. A teď si představte, že těch dní je čtrnáct! Čtrnáct dní plných nejrůznějších her, soutěží a nekončící zábavy. Navíc v krásné, člověkem téměř netknuté, přírodě. Nedivte se tedy, že se sem chtějí všichni vracet – jak vedoucí, tak děti.10. 2. 2013 c

Danča aLT Beroun
všechna práva vyhrazena